Biely šum / White Noise

biely sum biely sum biely sum biely sum biely sum biely sum biely sum

Martin Kratochvil vo svojej výstave s názvom Biely šum využíva médium fiber artu a mäkkej plastiky. V inštalácii plastík autor pracuje s formáciou ľudskej figúry a banalitou ľudských gest a postojov. Komponovanie figúr v priestore vytvára ilúziu zrnenia, bieleho šumu (white noise), ktoré odkazuje na pominuteľnosť a márnosť ľudského bytia.

V rôznych možnostiach interpretačného toku myšlienok prichádzame k idei zanedbateľnosti a bezvýznamnosti jednotlivca a jeho osobného príbehu v množstve príbehov ostatných jednotlivcov. Všetky príbehy v celku, tvoria biely šum, zrnenie neidentifikovatelných bytostí. V detailoch však každá figúrka má svoj osobný príbeh, svoj tvar,svoj, postoj, svoje gesto a osobný, jedinečný výraz.

Niektoré zoskupenia figúr odkazujú na tvorbu figuralistov (A.Brunovský, V.Hložník ai ). Niektoré zoskupenia reagujú na súčasnú migračnú situáciu, či na niektoré "významné" aktuálne udalosti, ktoré môžu byť milé, vtipné, hravé ale aj pikantné, surové či brutálne. Rozmery sú variabilné ako v priestore tak aj na ploche.
Čítať viac >>>